Značkařský tábor Ukrajina 2018


Zakarpatská Ukrajina
1.-15. 7. 2018
15-99 let, 3 800–5 000 Kč


Dobrovolnická činnost

Značení turistických tras na Zakarpatské Ukrajině dle systému KČT.
Chci vědět víc

Kontakt

Hana Rosová
606 356 650
karpatskou.stezkou@gmail.com
FB událost tábora

Chci se přihlásit

Jaký bude zážitkový program?

Program


Nevšední, netradiční, neotřelý, ale zároveň mající smysl, zábavný, plný nových zážitkú a poznání. Nejen takový je značkařský tábir na Zakarpatské Ukrajině. Budeme společně značit nové i udržovat již vyznačené turistické trasy přes vesničky i vrcholky hor a polonin s dechberoucími výhledy. Značení podle českých norem na Zakarpatí má již dlouholetou tradici a je turisty hojně využíváno. Po celou dobu tábora budeme bydlet a pohybovat se v ukrajinských vesnicích v každodenním kontaktu s místními,díky kterým budete mít možnost nasát ukrajinskou kulturu přímo z první ruky.

Doprava je společná autobusy a vlaky až na Ukrajinu. V průběhu tábora budeme bydlet ve vesnicích Koloçava, Mižhirja a Volovec odkud budeme chodit značit. Neznačí se všechny dny tábory a jsou vyhrazeny dny pro poznávání okolí, místního života a společny program. Součástí tábora je i 3 denní puťák přes zakarpatské hřebeny.

Na táboře byl i natočen dokument České televize. O Zakarpatské Ukrajině a značení si můžete přečíst zajímavý článek na webu www.podkarpatskarus.net. A na některé naše vyznačené trasy se můžete podívat na mapy.cz :)


Popis dobrovolnické činnosti


Značení turistických stezek podle českých standardů, opravy již dříve vyznačených tras a terénní průzkum pro určení vhodných oblastí pro další značení.

Čas věnovaný práci: Denně se budete práci věnovat asi 6 hodin. Obvykle se však nepracuje všechny dny.


Těší se na vás Hana Rosová, Kristína Studená, Gabriela Studená, Ondřej Svoboda, Ivo Dokoupil — Základní článek Hnutí Brontosaurus Karavela